تعداد بازدید از صفحه در هفته گذشته

۱۳۹۱/۲/۲۱

در آستانه فینال جام باشگاه‌های اروپا، فتوا صادر شد!
از شما چه پنهان! گاه گداری که حوصله‌ام پشت کامپیوتر سر میرود، سری به سایت شیعه اونلاین میزنم تا شاید مطلب خنده داری در آن پیدا شود و کمی‌ از ناراحتی‌‌های فضایی مجازی کمتر شود.

امروز که سایت را باز کردم تیتری جای خالی‌ لاری دیوید  و برنامه پارازیت را پر کرد. تیتر را همراه با لینک اینجا قرار میدهم و امیدوارم که بازیکنان چلسی و بایرن مونیخ این لینک را دیده و از گذشته خود توبه کنند که شاید به سرنوشت شاهین نجفی و سلمان رشدی دچار نشوند..


به گزارش شیعه آنلاین به نقل از جام نیوز، یک مجمع فقه اسلامی در سودان، حکم سجده کردن ورزشکاران و تمارض جهت گرفتن پنالتی را اعلام کرد.

مجمع فقه اسلامی در سودان سجده کردن ورزشکاران بر روی زمین را پس از شادمانی بخاطر پیروزی، به عنوان نوعی شکر برای خداوند جایز دانسته است.

این مجمع در ادامه خاطر نشان کرد: «پس از سجده شکر، بجا آوردن سلام واجب نیست و برای انجام آن نیازی به رو به قبله بودن نمی باشد.» این مجمع فقهی، سجده ای که بازیکنان فوتبال پس از رسیدن به گل یا پیروزی در زمین فوتبال انجام می دهند را در انتشار و تبلیغ اسلام سهیم می داند.

این در حالی است که عده ای از علماء با انتقاد از این حرکت پرسیده بودند که مگر گل زدن یک نعمت است تا به خاطر آن شکر خدا بجا آورده شود؟ در همین راستا، دو عالم سعودی نیز، تمارض بازیکنان فوتبال برای گول زدن داور به جهت گرفتن پنالتی یا گرفتن ضربه آزاد به منظور رسیدن به گل، حرام دانستند.

"عبدالله مطلق" یکی از این دو عالم سعودی گفته است که این کار یک نوع گول زدن و دروغ گفتن است و حرام شرعی به حساب می آید و بازیکن زمانی که این کار را انجام دهد مرتکب گناه می شود مخصوصا زمانی که بازیکن به خدا سوگند یاد کند که در اینجا بازیکن مرتکب یکی از گناهان کبیره ای شده است که بر هر مسلمانی واجب است از آن اجتناب کند.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر