تعداد بازدید از صفحه در هفته گذشته

۱۳۹۰/۶/۱۵

آخوند مهدوی کنی:ما ول كن معامله نیستیم وآیت‌الله ویلچییر و شرکأ.
امروز دوباره فسیل‌های ما قبل تاریخ بشریت، در مجلس خبرگان دور هم جمع شدند تا در مورد آینده ایران روضه بخوانند و ادعای سیاست مداری  بنمایند.
کشوری که مهد تمدن بشری بوده و دنیا مفهوم حقوق بشر و آزادی ادیان را از کورش، پادشاه این کشور آموخته است، سزاوار همان کورش است و نه‌ آیت‌الله ویلچییر 
(فرغون سابق) و شرکأ


 شرم آور‌ترین بخش این مجلس روضه خوانی هم سخنان مهدوی کنی است که  با کمال وقاحت خبر از ادامه این حکومت عهد عتیق میدهد

سخنان این موجود را از آفتاب نیوز  
 دنبال می‌کنیم


رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دوران مشروطه و ورود علما به صحنه گفت: در دوران مشروطه علما دخالت كردند ولی با اینكه آیت‌الله نائینی و خراسانی با اعتقاد به ولایت عامه وارد صحنه شدند ولی خودشان كنار رفتند و با كناره‌گیری آنها خطراتی متوجه انقلاب مشروطه شد، اما امام خودشان وارد صحنه شدند و بنایشان تنفیذ اختیار نبود و اگر در ابتدای انقلاب مدتی به قم رفتند كارشان جنبه نظارتی نداشت و بنده به یاد دارم كه هیئت دولت در ماه چندین بار خدمت ایشان می‌رسیدند و از امام(ره) دستور می‌گرفتند و حتی ایشان در عزل و نصب‌‌ها جدی وارد میدان می‌شدند.

وی گفت: معجزه امام این بود كه ما را از محراب مسجد به میدان عمل آورد و بنده‌ای كه پیش نماز مسجد بودم مسئول كمیته انقلاب شدم كه در آن زمان همه كار‌های مملكت در دستش بود.

وی ویژگی دیگر نظام جمهوری اسلامی را قائل شدن نقش از سوی امام خمینی برای مردم دانست و گفت: امام برای مردم نقش قائل بود و همیشه در صحبت‌های خود می‌گفت اول خدا بعد مردم و هیچ وقت خودشان را مطرح نمی‌كردند و در تمام امور به مردم تكیه كردند و مردم هم به همین جهت به امام ایمان آوردند.

پیوند معنویت و سیاست ویژگی‌ دیگری بود كه مهدوی‌كنی با اشاره به آن گفت: در دنیای امروز بین این دو موضوع فاصله است و اگر امام بر وحدت حوزه و دانشگاه تأكید داشتند به همین دلیل بود كه هر مجموعه‌ای كار خود را نكنند چراكه اگر دانشگاه نباشد مملكت اداره نمی‌شود و اگر مدتی دانشگاه در اوایل انقلاب تعطیل شد برای اسلام بود و اگر امروز بخواهد انقلاب بخواهد باقی بماند باید این دو با هم باشند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تفكیک روحانیت از سیاست را یكی از خطراتی دانست كه انقلاب را تهدید می‌كند و افزود: تفكیک روحانیت از سیاست كه برخی همین فكر‌ها بر سرشان از آن امور غلطی است و مرحوم بازرگان كه امام آن را مرد مومنی می‌دانست در اوایل انقلاب به ما می‌گفت شما روحانیون به مساجد بروید كه من به ایشان گفتم شما خودتان كسی بودید كه در مسجد هدایت از علما و روحانیون می‌خواستید كه از محراب بیرون بیایند و تأكید می‌كردید كه اسلام فقط وضو و غسل نیست.

.
آیت‌الله مهدوی‌كنی در ادامه با لحنی طنز گفت: حالا دیگر ما ولكن معامله نیستیم و اگر آنها بخواهند ما كنار برویم ما از صحنه خارج نمی‌شویم
............... 


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر